Budowa domów szkieletowych drewnianych oraz tradycyjnych

 

Planując budowę domu, każdy Inwestor staje przed wyborem technologii jego wykonania.

Firma nasza oferuje zarówno budowę domów kanadyjskich, jak też murowanych oraz pasywnych.

Domy pasywne można wykonać bazując na technologii murowanej lub szkieletowej,jednak projekty budowlane muszą uwzględniać specyfikę domu pasywnego znacznie odbiegającą od właściwości tradycyjnych domów. Prawidłowo wykonana konstrukcja domu pasywnego musi gwarantować dostateczną szczelność oraz możliwość pozyskiwania energii z naturalnych źródeł. „Dom pasywny”- oznacza standard wznoszenia obiektów o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię grzewczą. Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu i Rady UE, od 2013r ruszyć ma realizacja programu dopłat na budowę domów pasywnych oraz energooszczędnych domów szkieletowych..

Technologia tradycyjna jest już powszechnie znana i ma wielu zwolenników, dlatego w porównaniu z nią, wymienić można kilka zalet technologii szkieletowej, jako zasługującej również na uznanie.

Domy szkieletowe - warto pamiętać, że :
1) Drewno, jako naturalny budulec domów szkieletowych, stwarza dla ludzi przyjazny i zdrowy mikroklimat.
2) Konstrukcja szkieletowa ma stosunkowo mały ciężar, więc nie wymagane są masywne, betonowe fundamenty. Na wylanych ławach zbrojonych, ściany fundamentowe muruje się z bloczków cementowych, co obniża koszty.
3) Wznoszenie ścian i wykonawstwo stropów polega na montażu elementów konstrukcji drewnianej oraz ocieplenia i jako metoda „sucha” może być kontynuowana przez cały rok, co przyśpiesza zakończenie budowy.
4) Domy szkieletowe są bardzo łatwe w przebudowie i rozbudowie oraz wykonywaniu wszelkich instalacji.
5) Ściany zewnętrzne domu szkieletowego posiadają wysoką izolacyjność cieplną, co korzystnie wpływa na koszty ogrzewania zimą oraz zapewnia przyjemną temperaturę w dni upalne.

Szczegóły dot. budowy domu w technologii szkieletowej, (dla przykładu - dom parterowy z poddaszem użytkowym, stan deweloperski) są w zakładce ZAKRES PRAC.